buy with prime

Buy with Prime – korzystaj z logistyki FBA we własnym sklepie internetowym!

Udostępnij artykuł
Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email
Potrzebujesz pomocy w sprzedaży na Amazon?

Czy wiesz, że jako sprzedawca detaliczny sprzedający np. we własnym sklepie internetowym, możesz korzystać z logistyki FBA? Usługa Buy with Prime została uruchomiona w 2022 roku i umożliwia sprzedawcom detalicznym, którzy nie są sprzedawcami Amazon, realizację i dostawę za pośrednictwem sieci logistycznej.  

Na czym polega usługa Buy with Prime? 

Kupujący mający członkostwo Prime na Amazonie otrzymują szybką, bezpłatną dostawę i zaufane rozwiązania płatnicze. Jeszcze do niedawna ta opcja była dostępna wyłącznie w obrębie Amazona. Obecnie również w innych kanałach sprzedażowych, na przykład na własnej stronie internetowej, można skorzystać z zalet, jakie oferuje ten program. Korzystając jako sprzedawca z Buy with Prime, tak naprawdę korzystamy z rozwiązań logistycznych FBA, a to oznacza nie tylko darmową dostawę i pozytywne doświadczenie zakupowe kupującego, lecz także m.in. przeniesienie całego procesu pakowania, etykietowania, wysyłki i zwrotów na Amazona. 

Przy okazji, sprzedający we własnym sklepie internetowym może skupić się na zaprezentowaniu oferty w sklepie, a późniejsza ścieżka realizacji jest powierzona Amazonowi, co w wielu przypadkach podnosi zaufanie kupującego, a więc przekłada się też na większą liczbę sprzedanych produktów. 

Źródło: YT @amazon

Dlaczego warto wykorzystać program Buy with Prime? 

 • Zapewniasz kupującym znane, bezpieczne płatności, dzięki czemu nowi klienci nie boją się robić zakupów w Twoim sklepie internetowym 
 • Oferujesz kupującym szybką i bezpłatną dostawę zapewnianą przez największą na świecie sieć fulfillment (FBA) 
 • Zyskujesz zaufanie kupujących i podnosisz konwersję, dzięki wyświetlaniu recenzji z Amazona obok przycisku Buy with Prime na Twojej stronie internetowej 
 • Nie musisz zajmować się realizacją zamówień – Amazon ma około 97% powodzenia, jeśli chodzi o wskaźnik terminowości dostaw, które realizuje 7 dni w tygodniu. 
 • Nie musisz być sprzedawcą na Amazon, aby korzystać z rozwiązań logistycznych FBA, więcej dowiesz się na tej stronie Amazona:  Amazon Multi-Channel Fulfillment (MCF) 

Ile kosztuje korzystanie z rozwiązań Buy with Prime? 

Nie ma stałej opłaty abonamentowej ani długoterminowej umowy. Rozpoczęcie korzystania z programu jest proste i można zrezygnować w dowolnym momencie. Płatności są realizowane w formule ‘Pay as you go’, czyli płatność obywa się na bieżąco. 

Na cenę składają się trzy komponenty: 

 1. Opłata za usługę Prime – 3% wartości zamówienia, minimum $1.50 za zamówienie 
 2. Opłata za realizację zamówienia – od $5.38 za wysłaną jednostkę i $0.87 za wynajmowaną stopę sześcienną magazynu miesięcznie 
 3. Opłata za przetwarzanie płatności – 2,4% wartości zamówienia i $0.30 za transakcję (obwiązuje do 30.04.2024) 

Jak zarejestrować się w programie Buy with Prime? 

Na czas pisania tego artykułu, usługa Buy with Prime jest dostępna wyłącznie dla firm, które posiadają siedzibę w USA. Poniżej przedstawiamy wymagania, jakie należy spełnić, aby móc korzystać z tego rozwiązania: 

 • Być podmiotem z siedzibą w USA 
 • Posiadać witrynę e-commerce (sklep internetowy) 
 • Posiadać konto Professional Seller Central lub konto Amazon Supply Chain 
 • Podczas rejestracji należy również posiadać konto Amazon Pay 

Sprawdź naszą ofertę usług wsparcia sprzedaży na Amazon:

Nowości w programie Buy with Prime od Amazon 2023 

logistyka fba prime

Amazon.com dodał usługi śledzenia paczek i zwrotów dla członków Prime kupujących od zewnętrznych sprzedawców korzystających z Buy with Prime – te udogodnienia mają na celu konkurowanie podczas gorącego sezonu zakupowego w okresie przedświątecznym. Szczególnie istotne jest stawienie czoła konkurencyjnym marketplace’om, a w tym m.i.n. Shein i Tik Tok Shop, które w USA mają silną pozycję.  

Oprócz szybkich dostaw, klienci Prime mogą teraz zwracać przedmioty zakupione za pośrednictwem Buy With Prime poza Amazon.com bez etykiet wysyłkowych i pudełek. Wcześniej przywilej ten był dostępny tylko dla zamówień złożonych za pośrednictwem platformy e-commerce. 

Amazon ogłosił również, że klienci Prime, którzy kupują od sprzedawców Buy With Prime, mogą teraz zobaczyć historię swoich zamówień w swoich aplikacjach i mają 24-godzinny dostęp do przedstawicieli obsługi klienta. 

Amazon uruchomił w zeszłym tygodniu aplikację Shopify dla Buy With Prime, dając 2 milionom sprzedawców kanadyjskiego giganta e-commerce dostęp do 175 milionów członków Amazon Prime. 

Kiedy Buy with Prime dla europejskich sprzedawców? 

Rynek amerykański jest pionierem Amazona w zakresie wprowadzania nowych rozwiązań. Buy with Prime to zdecydowanie jeden z takich pomysłów, które mają ogromny potencjał ekspansji na kolejne rynki. Nie wiadomo jednak, czy ta usługa pojawi się również na naszym europejskim podwórku. Miejmy nadzieję, że sukces tego rozwiązania w USA otworzy mu drogę do Europy, na co bardzo liczymy, ponieważ rozwiązania tego typu pozwoliłoby sprzedawcom zoptymalizować swoje biznesy i skupić się na innych aspektach niż realizacja zamówień. Bądź co bądź, Amazon to gigant e-commerce o silnym zaufaniu kupujących, więc korzystanie z jego silnej pozycji mogłoby pomóc wielu sprzedawcom podnosić sprzedaż internetową.  

Ponad 7-letnie doświadczenie w branży e-commerce ze specjalizacją w content marketingu i marketingu afiliacyjnym, a od 3 lat również współpracująca i tworząca projekty z zakresu sprzedaży na Amazon. Zawodowo zajmuje się m.in. content writingiem, prowadzeniem projektów e-commerce, układaniem szablonów stron sprzedażowych, podnoszeniem efektywności działań sprzedażowo-marketingowych oraz analizą rynku. Po godzinach redaktorka i korektorka treści literackiej i pozaliterackiej. Prywatnie miłośniczka Warszawy, zakupów online i dobrego jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry