pełna obsługa konta amazon

Obsługa konta Amazon, czyli jak zaopiekujemy się Twoja sprzedażą

Udostępnij artykuł
Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email
Potrzebujesz pomocy w sprzedaży na Amazon?

Najczęściej przychodzą do nas klienci, którzy z jakichś powodów nie są zadowoleni z wyników sprzedaży na Amazonie lub jest to dla nich zbyt czasochłonne środowisko sprzedażowe i wolą powierzyć zarządzanie sprzedażą specjalistom. W takich przypadkach oferujemy usługę pełnej obsługi konta na Amazonie. Na czym polega taka współpraca? 

 

Każdy klient ma inne potrzeby 

Zakres działań, które podejmujemy na kontach naszych klientów jest niemal nieograniczony. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, by osiągnąć zawsze ten sam cel – zwiększyć sprzedaż produktu na Amazonie. Po podpisaniu umowy o współpracy z klientem, potrzebujemy dostępu do konta sprzedażowego dla naszych specjalistów. Po kilku dniach od otrzymania dostępu, przesyłamy raport otwarcia, czyli swego rodzaju audyt konta na Amazonie. 

Raport otwarcia zawiera m.in. informacje o: 

 • Zdrowiu konta 
 • Feedbackach 
 • Jakości listingów FBA/FBM (title, bullet points, description, search terms, zdjęcia) 
 • Ilościach dostępnych do sprzedaży FBA 
 • Excess unit tj. ilościach zalegających na magazynie Amazona 
 • Wynikach sprzedaży na podstawie Business Reports 
 • Historycznych i aktualnych kampaniach Amazon Ads  
 • Unfulfillable Inventory czyli produktach nienadających się do sprzedaży, które należy wycofać z magazynów Amazon 

W każdym raporcie otwarcia przedstawiamy również rekomendacje, które mają na celu poprawę jakości konta i listingów na Amazonie. W dalszych krokach omawiamy z klientem strategię sprzedażową np.: 

 • Analizujemy dane dotyczące historycznej sprzedaży na koncie Amazon 
 • Badamy potencjał sprzedażowy produktów klienta w kontekście produktów konkurencyjnych 
 • Przedstawiamy harmonogram działań wraz z prognozą wzrostu sprzedaży  
 • Ustalamy ewentualny zakres prac dodatkowych na listingach, by podnieść ich jakość dążąc do podniesienia wyników sprzedażowych 
 • Monitorujemy efekty, a na podstawie zaobserwowanych zależności – podejmujemy dalsze działania optymalizacyjne celem maksymalizacji sprzedaży 

Co obejmuje obsługa konta na Amazon? 

W naszej codziennej pracy związanej z obsługą sprzedaży i konta klienta m.in. dbamy o zdrowie konta sprzedażowego, na bieżąco monitorujemy wyniki sprzedażowe, przygotowujemy shipmenty czy dokonujemy optymalizacji celem podnoszenia sprzedaży na Amazonie. Nasza praca na koncie sprzedażowym klienta oparta jest o konkretny plan pracy, który sukcesywnie wdrażamy i dostosowujemy do ewentualnych zmian w środowisku Amazona.   

Obsługa sprzedaży i konta klienta obejmuje m.in.:  

 • Kontakt z kupującym oraz zespołem Amazon 
 • Pozyskiwanie niezbędnych zgód sprzedażowych i odblokowywanie kategorii  
 • Rejestracja LUCID i UIN – w przypadku sprzedaży na rynkach niemieckim i francuskim
 • Zarządzanie kontem (np. monitorowanie zdrowia konta, ochrona konta, pozyskiwanie pozytywnych feedbacków)  
 • Obsługa konta FBA/FBM (np. aktualizacja cen produktów, aktualizacja listingów, katalogowanie produktów, przygotowywanie zestawień i raportów magazynowych, awizacja shipmentów do magazynów Amazon – FBA, tworzenie i bieżąca aktualizacja Shipping Template – FBM)  
 • Kampanie marketingowe (np. prowadzenie kampanii Amazon Ads PPC)  
 • Audyty i usługi poaudytowe (np. plan pozycjonowania, optymalizacja listingu, analiza konkurencji) 

Sprawdź naszą ofertę usług wsparcia sprzedaży na Amazon:

Dlaczego warto powierzyć nam zarządzanie sprzedażą na Amazonie? 

obsługa konta amazon

Od ponad 10 lat zajmujemy się prowadzeniem kont na Amazonie i specjalizujemy się w prowadzeniu sprzedaży na Amazonie. Współpracujemy z klientami operującymi na rynkach DE/UK/ES/PL/FR i innych rynkach UE. Wspieramy każdy etap sprzedaży na Amazonie B2B i B2C w obu modelach FBA & FBM.  

Sprzedajmy to razem! 

 1. Krok po kroku obsłużymy Twoje konto na Amazonie, skonfigurujemy je i rozpoczniemy proces sprzedaży. 
 2. Skatalogujemy Twoje produkty zgodnie z algorytmem A10 Amazona, by wypozycjonować je w wyszukiwarce Amazona i zwiększyć CR w kampaniach PPC. 
 3. Uruchomimy i będziemy na bieżąco optymalizować kampanie reklamowe Amazon Ads PPC. 
 4. Odkryjemy, które elementy listingu należy poprawić i wdrożymy poprawki. 
 5. Zajmiemy się rozwiązywaniem case’ów z Amazonem oraz kontaktem z klientami. 
 6. Dokonamy shipmentów produktów do magazynów Amazona. 
 7. Co miesiąc prześlemy raport podsumowujący wszystkie działania podjęte na koncie sprzedażowym Amazon. 

Współpracując z naszą firmą: 

 • Oszczędzasz czas. My zajmujemy się pełną obsługą konta i zarządzaniem sprzedażą. Zawsze jednak zapytamy Cię o zgodę na wdrożenie zmian (np. na listingach, w kampaniach PPC). Dbamy o to, by każdy nasz klient podejmował decyzje odnośnie swojego konta sprzedażowego i był poinformowany o statusie prac. 
 • Działasz w przemyślany sposób. Przygotujemy spersonalizowaną strategię sprzedażową, by efektywnie wypromować Twoje produkty. Weźmiemy pod uwagę wszystkie mocne i słabe strony Twoich listingów, aby sukcesywnie zwiększać sprzedaż produktów. 
 • Otrzymujesz najwyższą jakość usług. W naszej firmie pracują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży na Amazonie. Wszelkie działania, jakie podejmiemy na Twoim koncie podparte są wiedzą i doświadczeniem praktyków. 

 

Sprzedaż na Amazon z nami jest prosta, o czym świadczyć mogą listy referencyjne naszych klientów:  

REFERENCJE 

Zachęcamy także do zapoznania się ze studium przypadku opowiadającym o współpracy z klientem, na którego koncie sprzedażowym zbudowaliśmy sprzedaż od zera do ponad 6 tysięcy euro/msc 

SUCCESS CASE 

Klientów, którzy chcą przekonać się o jakości naszych usług i potencjale sprzedaży produktów zapraszamy do kontaktu z naszym biurem przez poniższy formularz:  

NAPISZ DO NAS! 

Ponad 7-letnie doświadczenie w branży e-commerce ze specjalizacją w content marketingu i marketingu afiliacyjnym, a od 3 lat również współpracująca i tworząca projekty z zakresu sprzedaży na Amazon. Zawodowo zajmuje się m.in. content writingiem, prowadzeniem projektów e-commerce, układaniem szablonów stron sprzedażowych, podnoszeniem efektywności działań sprzedażowo-marketingowych oraz analizą rynku. Po godzinach redaktorka i korektorka treści literackiej i pozaliterackiej. Prywatnie miłośniczka Warszawy, zakupów online i dobrego jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry