hurtownia dropshipping

Sprzedawaj na Amazon w Polsce i Niemczech – jak znaleźć hurtownię pod dropshipping?

Udostępnij artykuł
Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email
Artykuł sponsorowany

Znalezienie hurtowni oferujących dropshipping może być trudnym i czasochłonnym zadaniem. Jest jednak niezbędne do osiągniecia sukcesu w sprzedaży opartej o dropshipping. Wielu dostawców oferuje te same produkty, więc skąd masz wiedzieć, którego z nich wybrać? Oto nasz przewodnik, który pomoże Ci przejść przez ten proces. Sprawdziliśmy, jak znaleźć hurtownię pod dropshipping pod kątem sprzedaży na Amazon w Polsce i Niemczech! 

Dlaczego dropshipping na Amazon? 

Dropshipping na Amazon w Polsce i Niemczech może być opłacalnym biznesem bez konieczności dodatkowej inwestycji.  

Przeprowadźmy symulację: Średnia marża dropshippingu wynosi od 10% do 30%. Sprzedając na Amazon w modelu dropshippingowym konieczne będzie odprowadzenie opłaty na rzecz Amazona w wysokości około 15% przychodów. Zakładając, że Twoje marże wynoszą około 30%, to po sprzedaży produktu na Amazonie – Twoja realna marża wyniesie 15%. Te marże mogą być wyższe, jeśli uzyskasz Amazon Buy Box, jednak w biznesie lepiej opierać się na pewnych danych, a przy dużej konkurencji Buy Boxa czasem trudno zdobyć. 

Jakie są zalety dropshippingu na Amazonie? 

 1. Współpraca z hurtownią oferującą dropshipping zdejmuje ze sprzedawcy konieczność samodzielnego magazynowania produktów i realizacji zamówień. W ten sposób minimalizują się koszty i czas prowadzenia sprzedaży na Amazonie 
 2. Podczas standardowej sprzedaży najpierw wcześniej zamawiasz towar, płacisz za niego, a ostatecznie sprzedajesz. W przypadku dropshippingu nie ma konieczności wcześniejszej inwestycji w towar – zamówienia są realizowane na bieżąco przez hurtownię, Ty zajmujesz się tylko jego sprzedażą. 
 3. Masz możliwość testowania sprzedaży produktów od różnych dostawców w poszukiwaniu najlepiej sprzedającego się towaru. Często poszukiwania najlepszej hurtowni dropshippingowej prowadzone są właśnie metodą prób i błędów. 

Zobacz nasze powiązane usługi

Dropshipping na Polskę i Niemcy – zagrożenia 

Istnieje wielu sprzedawców detalicznych, którzy podszywają się pod hurtowych dostawców dropshippingu. Marketingowo oferta jest zaprezentowana perfekcyjnie, ale często ostatecznie nie jest korzystna dla zainteresowanego. Właśnie dlatego ogromne znaczenie ma cały proces szukania hurtowni oferujących dropshipping na Polskę i Niemcy. Standardowe wyszukiwanie w Google może nie wystarczyć, aby trafić na dobrą firmę do współpracy. 

Oczywiście zawsze można zmienić dostawcę, jednak korzystniej dla biznesu, jeśli od samego początku trafimy na godną zaufania hurtownię dropshippingową. W końcu taka współpraca ma wpływ na niemal każdy aspekt prowadzonego biznesu: 

 • Zadowolenie klientów końcowych, ponowne zamówienia, pozytywne opinie 
 • Czas i koszt dostawy 
 • Jakość i ceny produktów 
 • Reputację Twojej firmy 
 • Twój czas poświęcony na pracę oraz poziom stresu 

Pamiętaj także, że wszystkie polskie firmy sprzedające online do Niemiec i Francji powinny być zarejestrowane w systemie niemieckim i francuskim oraz płacić „podatek śmieciowy”.

Zobacz więcej na ten temat: Rejestracja LUCID

Jak znaleźć hurtownie dropshippingowe pod sprzedaż na Amazon PL i Amazon DE? 

hurtownia dropshippingowa

1. Kontakt z producentem towaru 

Skontaktuj się z producentami produktów, które chcesz sprzedawać, aby uzyskać listę dostawców, z którymi współpracują. Ten prosty krok zapewnia, że uzyskasz listę legalnych dostawców. Jeśli pojawia się ta sama nazwa firmy – masz pewność, że to zaufany dostawca. 

2. Wybierz się na targi handlowe 

Sprawdź, czy w Twojej okolicy odbywają się jakieś targi w Twojej niszy. Bilety mogą być kosztowne, ale targi są świetnym sposobem na poznanie dostawców i obejrzenie produktów osobiście. 

3. Szeroko pojęte wyszukiwanie w Google 

Wielu hurtowych dostawców dropshippingu nie przykłada zbyt dużej wagi do marketingu, ponieważ skupiają się na ważniejszych dla nich elementach biznesu. Mając to na uwadze, powinieneś wyszukać w Google różne hasła i spojrzeć dalej niż na pierwszą stronę wyników. Nie odrzucaj dostawców tylko z powodu niezgrabnej strony internetowej! 

Jak się przygotować do współpracy z hurtownią dropshippingową? 

Przed nawiązaniem kontaktu z hurtownią oferującą droppshiping na Polskę czy Niemcy, zrób krótki research sprawdzający: 

 • Niezawodność usług, recenzje, ilość zamówień 
 • Czas wysyłki, politykę zwrotów i surowce, aby sprawdzić, czy odpowiadają one potrzebom Twoich klientów końcowych 
 • Opakowanie, czas dostawy i jakość produktów – po prostu zamów kilka produktów dla siebie 

Dodatkowo przygotuj informacje o swoim biznesie oraz pytania, które będziesz chciał zadać hurtowni. Dostawcy będą chcieli sprawdzić, czy Twoja firma jest prawdziwa, więc miej pod ręką szczegóły dotyczące rejestracji firmy. Następnie możesz zapytać ich o produkty, opłaty, warunki płatności, gwarancje, lokalizacje magazynów, wsparcie i technologię, z której korzystają. 

Wybierz hurtownię z wieloletnim doświadczeniem w dropshippingu 

Hurtownie oferujące dropshipping dzięki długiej obecności na rynku miały czas na wypracowanie wygodnych rozwiązań dla sprzedawców. Współpraca z taką hurtownią jest jak najbardziej zautomatyzowana – bo oparta na narzędziach sprzedażowych stricte pod dropshipping.  

Przykładem takiej hurtowni dropshippingowej jest firma Rolety B2B, która oferuje pełną pomoc w rozpoczęciu sprzedaży na Amazon w modelu dropshippingowym. Pakiet startowy dla nowych użytkowników jest całkowicie bezpłatny – zawiera szkolenie, konsultacje oraz wsparcie działu graficznego. Jednocześnie hurtownia oferuje atrakcyjny system rabatowy – początkowo udziela dużego rabatu, aby łatwiej było sprzedawcy zaistnieć z produktem na Amazon (rabat spada wraz ze wzrostem obrotów).  

Produkty hurtowni Rolety B2B są bardzo dobre jakościowo – co mogą potwierdzić wysokie oceny listingów na Amazon. Dodatkowo firma oferuje możliwość wyboru konkretnego wymiaru (także niestandardowego), dzięki czemu produkt jest idealnie dopasowany do potrzeb klienta. Produkcja odbywa się na bieżąco pod zamówienia, a więc nie ma stanów magazynowych, od których uzależniona jest wysokość sprzedaży.  

Dowiedz się więcej na: https://roletyb2b.pl/ i rozpocznij współpracę z zaufaną polską hurtownią dropshippingową! 

Ponad 7-letnie doświadczenie w branży e-commerce ze specjalizacją w content marketingu i marketingu afiliacyjnym, a od 3 lat również współpracująca i tworząca projekty z zakresu sprzedaży na Amazon. Zawodowo zajmuje się m.in. content writingiem, prowadzeniem projektów e-commerce, układaniem szablonów stron sprzedażowych, podnoszeniem efektywności działań sprzedażowo-marketingowych oraz analizą rynku. Po godzinach redaktorka i korektorka treści literackiej i pozaliterackiej. Prywatnie miłośniczka Warszawy, zakupów online i dobrego jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry