logo-poziome.png

Rejestracja numerów LUCID (DE)
oraz UIN (FR)

Oferujemy wsparcie w zakresie rejestracji numeru LUCID dla sprzedawców na rynku niemieckim oraz rejestracji numeru UIN na opakowania dla sprzedawców na rynku francuskim. 

Smartbuyers należy do grupy autoryzowanych przez Amazon SPN* dostawców usług i rozwiązań technologicznych.

*Amazon, Amazon Service Provider Network, Amazon SPN, and Amazon SPN logo are trademarks of Amazon.com, Inc. or its affiliates.

Zapytaj o ofertę rejestracji numeru LUCID lub UIN

*pole wymagane

Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą wykorzystane do jednorazowego kontaktu i nie  będą przetwarzane.

Zamów rejestrację numeru UIN & LUCID

Oferujemy pomoc w rejestracji i obsłudze systemu dualnego – Amazon.de

Zapytaj o rejestrację numeru UIN na opakowania

Oferujemy pomoc w rejestracji numeru UIN na opakowania – Amazon.fr

Sprzedaż na Amazonie do Niemiec i Francji

Od 2022 roku, jeśli sprzedajesz swoje produkty we Francji i/lub Niemczech, Amazon jest prawnie zobowiązany do potwierdzenia, że spełniasz wymagania Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta (EPR) dla danego kraju (dotyczy to wszystkich sprzedawców, niezależnie od kanału wysyłki). W związku z tym Amazon poprosi o podanie numeru rejestracyjnego (numerów rejestracyjnych) i potwierdzi jego (ich) poprawność.

Sprzedaż na Amazon do Niemiec

Sprzedaż na Amazon na rynku niemieckim nie jest możliwa bez spełnienia obowiązku* rejestracji w systemie dualnym. Obejmuje on:

  • Rejestrację numeru LUCID oraz raportowanie ilości (w publicznym rejestrze firm, które sprzedają towary w opakowaniach)
  • Podpisanie umowy z organizacją odzysku oraz raportowanie ilości (opłaty uzależnione od ilości opakowań i ich frakcji materiałów)

*Spełnienie powyższych wymagań wynika z przepisów prawa niemieckiego, a nie regulacji Amazona.
Jeśli nie masz numeru LUCID – Amazon zawiesi Twoje listingi!

Zgodnie z prawem, Amazon jest zobowiązany do zawieszenia ofert w kategoriach produktów EPR, które nie spełniają wymogów.

  • Opakowania, zarówno opakowania pierwotne (opakowania produktów), jak i opakowania wtórne (opakowania wysyłkowe) – wszystkie oferty od 1 lipca 2022 r.
  • Sprzęt elektryczny i elektroniczny (EEE)* – wszystkie oferty wchodzące w zakres EEE począwszy od 1 stycznia 2023 r.

*Smartbuyers LTD nie świadczy usług wsparcia w zakresie rejestracji numeru LUCID dla produktów z kat. sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Sprzedaż na Amazon do Francji

Na rynku francuskim sprzedaż na Amazon bez rejestracji numeru UIN jest możliwa, jednak sprzedawców obowiązują dodatkowe opłaty związane z tzw. „podatkiem śmieciowym”.

Jeśli nie masz numeru UIN – możesz sprzedawać na amazon.fr, lecz nie ominą Cię opłaty

Od stycznia 2022 r., jeśli sprzedajesz towary objęte EPR na stronie amazon.fr klientom posiadającym adres dostawy we Francji, ale nie podasz Amazonowi odpowiednich ważnych numerów rejestracyjnych tych produktów, Amazon automatycznie uiści w Twoim imieniu stosowne opłaty środowiskowe na rzecz odpowiedniej Organizacji Odpowiedzialności Producentów (PRO) i wystawi Ci fakturę na te kwoty. W zależności od kategorii EPR*, Amazon będzie dokonywać płatności w Twoim imieniu na koniec każdego kwartału lub na koniec roku.

*Smartbuyers LTD nie świadczy usług wsparcia w zakresie rejestracji numeru UIN dla produktów z kat. sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Oferta rejestracji numeru UIN we Francji dotyczy wyłącznie rejestracji ogólnego numeru UIN na opakowania (kat. packaging and printed paper), który dotyczy każdego sprzedawcy. Smartbuyers LTD nie świadczy usług wsparcia przy rejestracji numerów UIN dla innych kategorii produktowych (wymaganych przy niektórych kategoriach produktów).

Rejestracja opakowań dla sprzedawców na amazon.de i amazon.fr

W całej Europie producent bierze odpowiedzialność za opakowanie produktu, który sprzedaje. Jest to powodowane przede wszystkim koniecznością ograniczenia odpadów opakowaniowych, ale także optymalizacją ponownego ich użycia. 

Więcej na temat LUCID dla rynku niemieckiego oraz UIN dla rynku francuskiego znajdziesz na naszym blogu.

Przewiń do góry