amazon-logo.png

Sprzedaż na Amazon - zarządzanie sprzedażą

Smartbuyers Polska – expert w sprzedaży online B2B i B2C do Niemiec, Wielkiej Brytanii i innych krajów Unii Europejskiej.

Zwiększ sprzedaż na Amazon z pomocą profesjonalistów z ponad 10-letnim doświadczeniem w sprzedaży na Amazon.

Sprzedaż na Amazon –  zarządzanie sprzedażą i prowadzenie konta na Amazon

Amazon – marketplace, który jest największą w Europie i na świecie platformą sprzedaży online pod względem ilości użytkowników. Łączna liczba użytkowników Amazon w Europie wynosi około 340 mln. W naszym kraju również platforma ta jest popularna. Jeśli chodzi o Amazon, sprzedaż w Polsce rośnie. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób zacząć, podpowiemy Ci, jak sprzedawać na Amazonie do różnych krajów Unii Europejskiej.

Amazon – sprzedaż produktów i formaty sprzedaży

Sprzedaż produktów na Amazon odbywa się, w formacie B2C (sprzedaż detaliczna) jak i B2B (sprzedaż hurtowa) w formacie Amazon FBA (Fulfilled by Amazon – wysyłka produktów z magazynu Amazon) oraz FBM (Fulfilled by Merchant – wysyłka zamówień przez sprzedawcę z magazynu własnego) do krajów Unii Europejskiej takich jak: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy i inne. Sprzedawaj na Amazon i rozwijaj swój biznes!

W ramach usług oferujemy:

  • pomoc przy rejestracji konta – aby móc sprzedawać na Amazon, należy założyć konto sprzedawcy,
  • optymalizację ustawień konta,
  • katalogowanie produktów,
  • opracowanie i wdrożenie kampanii reklamowej, która zwiększy sprzedaż na Amazonie,
  • doradztwo w zakresie kształtowania cen detalicznych i hurtowych,
  • optymalizacji rozwiązań logistycznych,
  • obsługę klienta, odpowiedzi na pytania klientów o produkty czy proces realizacji zamówienia.

Oferujemy kompleksową obsługę sprzedaży zajmując się jej wszystkimi aspektami od A do Z! Dołącz do zadowolonych sprzedawców, którym pomagamy prowadzić biznes w sektorze e-commerce – sprzedaż przez Amazon.

Jak sprzedawać na Amazon? Sprzedaż produktów na Amazon z Polski

Jeżeli chodzi o sprzedaż, Amazon daje wiele możliwości dotarcia z ofertą do klientów z wielu krajów na świecie. Dzięki temu sprzedawcy oferują swoje towary nie tylko na rynku lokalnym, ale wychodzą sporo dalej. Zwiększa to oczywiście wolumen sprzedaży, ponieważ pozwala rozszerzyć zasięg i zdobyć więcej klientów, niż gdyby ograniczyć się jedynie do własnego kraju. Prowadzenie sprzedaży na Amazon wiąże się jednak także z większą konkurencją, dlatego musisz pamiętać o odpowiedniej promocji.

Pierwsze kroki – założenie konta

Pierwsza rzecz, jaką będziesz musiał zrobić, zanim zaczniesz sprzedaż to przejść przez proces rejestracji i weryfikacji firmy aby móc założyć konto sprzedawcy na Amazon. Do wyboru masz dwie opcje: basic lub pro. Jeśli masz do wystawienia więcej niż jeden produkt i chcesz rozwijać swój biznes, wybierz opcję pro. W podstawowej opłaca się sprzedawać jedynie do 40 produktów miesięcznie. Wersja pro jest co prawda płatna, ale możesz sprzedawać tak wiele produktów, ile chcesz.

Czy aby sprzedawać na Amazon, konieczne jest założenie firmy? Jeśli tak, to czy każda firma pozwala sprzedawać na tej platformie?

Sprzedawanie na Amazon jest możliwe tylko dla osób prowadzących działalność gospodarczą, a także dla  które mają spółek posiadających odrębną osobowość prawną. Trzeba przy tym zaznaczyć, że jednoosobowa działalność gospodarcza również daje możliwość prowadzenia biznesu poprzez platformę. Natomiast sprzedaż produktów na Amazon bez firmy w ogóle nie jest możliwa. Nie ma możliwości, by osoba fizyczna założyła konto dla sprzedawców. Jest to kwestia zabezpieczenia, ponieważ dzięki temu wiadomo, że sprzedaż produktów na Amazon prowadzi legalnie działająca firma.

Przeprowadzimy Cię przez cały proces zakładania konta oraz optymalizację jego ustawień. Pomożemy sprawić, by sprzedaż na Amazonie pozwoliła Ci rozwinąć firmę. Dotrzesz do wielu klientów indywidualnych i biznesowych, dzięki czemu zwiększysz swoje zyski.

Amazon sprzedaż z Polski

Od pewnego czasu jest możliwość prowadzenia na Amazon sprzedaży z Polski. To świetny sposób, by dotrzeć do klienta zagranicznego z ofertą krajową i sprzedawać różnorodne produkty produkowane w naszym kraju. Musisz jednak pamiętać, by wszystkie opisy i treści zostały profesjonalnie przetłumaczone, ponieważ Twoi klienci to będą głównie osoby spoza Polski. W tym również Ci pomożemy.

Chcesz rozszerzyć sprzedaż? Amazon to rozwiązanie dla Ciebie.

Przewiń do góry