polerowanie lamp samochodowych

Jak samodzielnie wypolerować reflektory w samochodzie?

Udostępnij artykuł
Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email
Artykuł sponsorowany

Z biegiem lat reflektory samochodowe tracą swój pierwotny wygląd. Żółknięcie, matowienie czy rysy na powierzchni reflektora nie tylko wpływają negatywnie na wygląd samochodu, ale przede wszystkim ograniczają jakość świecenia reflektorów, co wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy po zmroku oraz może stać się przyczyną nieprzejścia przez samochód obowiązkowego przeglądu technicznego. Dowiedz się, jak niskim kosztem odnowić reflektory samochodowe. 

Dlaczego warto odnowić reflektory samochodowe? 

Reflektory samochodowe odpowiadają za prawidłową widoczność w nocy czy podczas gorszych warunków atmosferycznych. To właśnie one w dużej mierze odpowiadają za bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów podczas jazdy samochodem. Im mniej światła przechodzi przez klosze reflektorów, tym mniej skutecznie będą one oświetlać drogę przed poruszającym się samochodem. Przepisy jasno określają poziom, w jakim reflektor powinien oświetlać otoczenie przed pojazdem. Zmatowiała powierzchnia reflektorów często bywa powodem negatywnego wyniku obowiązkowego przeglądu technicznego pojazdu. 

Stan reflektorów samochodowych powinien być nienaganny – mocno zniszczone reflektory mogą być powodem kontroli policyjnej, a nawet otrzymania mandatu! 

Polerowanie lamp samochodowych krok po kroku 

 1. Dokładne umycie reflektora i zabezpieczenie karoserii wokół reflektora. 
 2. Szlifowanie powierzchni reflektora papierem ściernym o odpowiednich gradacjach (można go znaleźć w specjalnych zestawach do polerowania reflektorów). 
 3. Polerowanie powierzchni reflektora pastą polerską lub naniesienie oparów specjalnego płynu. 
 4. Zabezpieczenie powłoką ochronną. 

Jak wypolerować plastikowe lampy samochodowe?

polerowanie reflektorów krok po kroku

Do polerowania plastikowych reflektorów samochodowych służą zaprojektowane właśnie w tym celu zestawy do regeneracji reflektorów. Zestaw taki możemy zastosować bez konieczności demontażu reflektorów z samochodu. Ważne, by przed rozpoczęciem prac zabezpieczyć dokładnie obszar karoserii wokół reflektora za pomocą taśmy samoprzylepnej.  

 • Regenerację reflektorów rozpoczynamy od szlifowania papierem ściernym. Jeśli reflektory są mocno zniszczone należy zacząć od gradacji P600, jeśli nie są, szlifowanie rozpoczynamy od gradacji P800. 
 • Ważne by przed rozpoczęciem prac papier ścierny namoczyć wodą, a w trakcie szlifowania powierzchnię reflektora regularnie spryskiwać wodą. 
 • Szlifowanie kontynuujemy z wykorzystaniem kolejnych, wyższych gradacji papieru, aż do gradacji P3000. 
 • Po każdorazowej zmianie gradacji papieru ściernego należy zmienić kierunek szlifowania – z poziomego na pionowy i odwrotnie. 
 • Po ukończeniu szlifowania papierem ściernym przystępujemy do polerowania powierzchni reflektora pastą polerską. 
 • Profesjonalne zestawy do regeneracji reflektorów samochodowych zawierają szczegółową instrukcję regeneracji reflektorów „krok po kroku”. 

Rada: Jeśli nie posiadasz polerki lub szlifierki możesz zastosować specjalną przejściówkę na wkrętarkę / wiertarkę. Znajdziesz ją w zestawach do regeneracji reflektorów. 

Czym zabezpieczyć lampy po polerowaniu? 

Po wypolerowaniu reflektorów samochodowych papierem ściernym, a następnie pastą polerską lub specjalistycznym płynem do regeneracji należy zabezpieczyć je powłoką zabezpieczającą. Takie powłoki są dostępne w zestawach do regeneracji reflektorów w postaci płynu zawartego w tubce lub butelce. Dostępne są polimerowe powłoki UV oraz powłoki ceramiczne. Te pierwsze są łatwiejsze w aplikacji, ale nie zapewniają tak trwałej i skutecznej ochrony reflektora jak powłoki ceramiczne, które tworzą przeźroczystą warstwę ochronną niezmywalną przez środki chemiczne. 

Do polerowania reflektorów samochodowych potrzebne są następujące akcesoria: 

 • Papier ścierny o różnych gradacjach (w zależności od potrzeb w zakresie 600-3000) 
 • Pasta polerska 
 • Powłoka zabezpieczająca UV 
 • Dysk z rzepem do zamocowania elementów polerskich 
 • Gąbka polerska 
 • Taśma maskująca (do zabezpieczenia samochodu) 

Wszystkie niezbędne elementy do przeprowadzenia regeneracji reflektorów samochodowych znajdziesz w zestawach do regeneracji reflektorów marki HS. 

Zestaw do regeneracji reflektorów marki HS 

Zestaw do polerowania reflektorów marki HS służy do szybkiego i wygodnego odnowiania reflektorów z najlepszym możliwym efektem końcowym. Przywraca reflektorom samochodowym oryginalny wygląd bez konieczności ich demontażu. Kupując zestaw do renowacji reflektorów samochodowych marki HS otrzymujesz kompletny zestaw akcesoriów. Regenerację reflektorów takim zestawem możesz wykonać ręcznie lub montując poszczególne akcesoria na wiertarce czy szlifierce. 

Produkt wyprodukowany w EU – wysoka jakość w porównaniu z zestawami do regeneracji reflektorów innych marek, które zazwyczaj są produkowane w Chinach. 

KUP NA AMAZONIE

Ponad 7-letnie doświadczenie w branży e-commerce ze specjalizacją w content marketingu i marketingu afiliacyjnym, a od 3 lat również współpracująca i tworząca projekty z zakresu sprzedaży na Amazon. Zawodowo zajmuje się m.in. content writingiem, prowadzeniem projektów e-commerce, układaniem szablonów stron sprzedażowych, podnoszeniem efektywności działań sprzedażowo-marketingowych oraz analizą rynku. Po godzinach redaktorka i korektorka treści literackiej i pozaliterackiej. Prywatnie miłośniczka Warszawy, zakupów online i dobrego jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry