Polecam tego allegrowicza – zostań mądrym sprzedawcą na Allegro

Udostępnij artykuł
Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email
Potrzebujesz pomocy w sprzedaży na Amazon?

Allegro jest topowym marketplacem w Polsce. W Europie plasuje się na wysokim 3 miejscu największych platform e-commerce. Codziennie na strony Allegro wchodzi ponad 20 milionów klientów. Jak wykorzystać potencjał Allegro i sprzedawać skuteczniej?

Pierwsze kroki sprzedawcy na Allegro

Sprzedaż na Allegro należy rozpocząć oczywiście od rejestracji konta. Do wyboru są dwie opcje:

 • Konto zwykłe – przeznaczone jest dla osób prywatnych i można je współdzielić lub przekazać innej osobie. Można je również przekształcić w konto firmowe.
 • Konto firmowe – służy biznesom do prowadzenia działalności sprzedażowej na Allegro. Przeznaczone jest więc dla osób prowadzących działalność gospodarczą, działalność w inkubatorach przedsiębiorczości czy też firmę o innym statusie prawnym (np. spółkę). Takiego konta nie można udostępniać innym osobom czy firmom.

Poniżej najważniejsze różnice pomiędzy oboma typami kont na Allegro.

Różnice między kontem zwykłym i kontem firmowym

Dostępne opcje

Konto zwykłe

Konto firmowe

Opcjonalne dane osoby prowadzącej konto

Nie Tak

Napis firma przy nazwie użytkownika

Nie Tak

Dodatkowa weryfikacja danych przy rejestracji konta

Nie

Tak

Dane przedsiębiorcy widoczne w opisie oferty Nie

Tak

Automatycznie utworzone konto fakturowe

Nie Tak
Dzielenie konta z małżonkiem Tak

Nie

Super Sprzedawca Nie

Tak

Źródło: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/rejestracja-i-aktywacja/jakie-sa-roznice-miedzy-kontem-zwyklym-a-kontem-firmowym-Oqxkval7aS7

Rejestracja konta na Allegro

Rejestracja na Allegro jest bezpłatna. Jako sprzedawca oczywiście wybierasz konto firmowe i uzupełniasz pola wymagane do rejestracji. Do założenia konta firmowego na Allegro potrzebne są następujące dane:

 • e-mail
 • login
 • hasło
 • numer telefonu
 • dane o firmie
 • kraj
 • NIP

Przy rejestracji, Allegro wymaga dokonania przelewu weryfikacyjnego (1,01 zł), by potwierdzić dane o firmie. Po kilku dniach przesłane pieniądze są zwracane.  Poniżej możesz zobaczyć, jakie możliwości daje Ci konto firmowe na Allegro.

Źródło: https://allegro.pl/biznes

Obsługa sprzedaży na Allegro – przygotowanie oferty

Elementem niezbędnym przed rozpoczęciem sprzedaży na Allegro, jest prawidłowe dodanie produktów.

 1. Dla każdego produktu należy wybrać odpowiednią kategorię, pod którą będzie widoczny dla klienta końcowego. Pamiętaj, że jest to bardzo istotny element – celem jest w końcu dotarcie do odpowiedniej grupy docelowej.
 2. Cenne będzie wstępne rozeznanie w trendach Allegro oraz ofertach konkurencji.

W poniższej tabeli opisujemy najważniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę podczas dodawania produktów na Allegro.

Cena produktu Statystycznie najczęściej wyświetlane są oferty znajdujące się na dole lub na górze listy. Zadbaj, by cena produktu, który sprzedajesz była konkurencyjna.
Nazwa oferty Jak najbardziej szczegółowa, najlepiej z cechą charakterystyczną (której może nie mieć oferta konkurencji). Pamiętaj także o zawarciu w nazwie słowa kluczowego, pod którym będzie wyszukiwany Twój produkt.
Zdjęcia W dzisiejszych czasach jest to pierwszy element przyciągający uwagę klienta. Najlepsze są zdjęcia na białym tle, bez napisów oddających profesjonalnie wygląd produktu. Warto dodać różne ujęcia produktu, a jeśli ma on różne warianty (np. kolory) – każdy wariant powinien znaleźć się na osobnym zdjęciu.
Opis Zastanów się, na jakie pytania klient może poszukiwać odpowiedzi w opisie produktu. Najczęściej będzie go interesowało to, jakie funkcje ma dany produkt, do czego jest przeznaczony czy też jakie ma cechy charakterystyczne. Pamiętaj o wskazaniu korzyści wynikających z kupna właśnie Twojego produktu. Cały opis przedstaw w przejrzystej formie: używaj punktorów, boldów czy kursywy.
Opinie Kupujący na Allegro niemal przed każdym zakupem przeglądają opinie o produkcie. Postaraj się, by Twoja oferta nie wprowadzała w błąd i zaspokajała potrzeby klientów. Jeśli wszystkie dane o produkcie uzupełnisz wyczerpująco – pochlebne opinie o produkcie pojawią się same! W ten sposób bezpośrednio wpływasz na zwiększenie swojej sprzedaży na Allegro oraz budujesz swoją wiarygodność jako sprzedawca.

Wskazówka: Udoskonalanie już istniejących ofert sprzedaży na Allegro jest ułatwione ze względu na dostęp sprzedawcy do zakładki „Moja sprzedaż”. W niej, Allegro na podstawie dotychczasowych wyników sprzedawcy podpowiada między innymi, jakich zmian dokonać, by zwiększyć częstotliwość wyświetlania poszczególnych ofert sprzedaży.

Sprawdź wskazówki, jak katalogować produkty na Amazonie.

Sprawdź naszą ofertę usług wsparcia sprzedaży na Amazon:

Zarządzanie sprzedażą na Allegro – jak jeszcze wpłynąć na sprzedaż?

Allegro oferuje sprzedawcom cały szereg zniżek i promocji oraz kompletne narzędzia do zarządzania sprzedażą na Allegro czy też poprawiania swoich wyników sprzedaży.

 • Kluczowe jest dobre zapoznanie się ze wszystkimi możliwościami, jakie daje nam Allegro dla biznesu.
 • W momencie, gdy Twoja sprzedaż na Allegro rośnie – zyskujesz coraz korzystniejsze oferty promowania swoich towarów, z których warto korzystać, by cały czas rozwijać swój biznes.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, możesz zgłosić się do firmy consultingowej wspomagającej sprzedaż na Allegro. Współpraca z taką firmą pomaga Ci bezboleśnie przejść przez trudne tematy związane ze sprzedażą na Allegro oraz poprowadzi Cię w kierunku rozwoju i sukcesu w sprzedaży. Możesz również zapoznać się z naszą Platformą V2R posiadającą integrację z Allegro. Platforma umożliwia sprzedaż Twoich produktów na wszystkich największych marketplace’ach bez konieczności posiadania własnego konta sprzedażowego.

Ponad 7-letnie doświadczenie w branży e-commerce ze specjalizacją w content marketingu i marketingu afiliacyjnym, a od 3 lat również współpracująca i tworząca projekty z zakresu sprzedaży na Amazon. Zawodowo zajmuje się m.in. content writingiem, prowadzeniem projektów e-commerce, układaniem szablonów stron sprzedażowych, podnoszeniem efektywności działań sprzedażowo-marketingowych oraz analizą rynku. Po godzinach redaktorka i korektorka treści literackiej i pozaliterackiej. Prywatnie miłośniczka Warszawy, zakupów online i dobrego jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry