Dlaczego posiadając konto Amazon Seller potrzebujesz darmowego konta Amazon B2B?

Udostępnij artykuł
Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email
Potrzebujesz pomocy w sprzedaży na Amazon?

Prowadzenie działalności sprzedażowej na Amazonie może odbywać się na dwóch różnych płaszczyznach. Z jednej strony posiadasz silne narzędzie jakim jest konto Amazon Seller. Umożliwia Ci ono wyjście z ofertą bezpośrednio do klienta. Z drugiej natomiast – możesz prowadzić jednocześnie konto Amazon B2B. Rozwiązanie, które rozszerzy Twój dotychczasowy punkt widzenia o kwestie biznesowe. Wyjaśniamy, jak to działa i dlaczego warto!

Amazon Seller vs Amazon B2B

Sprzedawca na Amazonie prowadzący jedynie konto Amazon Seller otrzymuje szereg funkcjonalności wspomagających sprzedaż. Wszystkie z nich są ukierunkowane pod relację sprzedawca-klient końcowy. I to wystarczy, by skutecznie sprzedawać towary na Amazonie.

O ile efektywniej byłoby jednak móc prosto nawiązywać relacje z innymi firmami na Amazonie lub analizować działania konkurencji? Te możliwości właśnie otwiera posiadanie równocześnie darmowego konta Amazon B2B. Sprzedawca otrzymuje wtedy narzędzia skrojone wprost dla biznesu. Ma więc szansę zupełnie za darmo pozyskać informacje dostępne tylko dla kont B2B. Tylko po co mu właściwie takie narzędzia?

Podejdź biznesowo do swojej sprzedaży na Amazonie

amazon biznes

Konto Amazon B2B daje Ci możliwość nawiązania relacji biznes-biznes.

 1. Z poziomu konta biznesowego widzisz bowiem ceny netto produktów wszystkich kontrahentów na Amazonie.
 2. Co więcej, takie wyniki możesz filtrować ustawiając interesujący Cię przedział cenowy.
 3. Dzięki tej funkcjonalności w bardzo prosty sposób możesz odszukać najlepszą ofertę i zmniejszyć dotychczasowy koszt zakupu towarów nawiązując współpracę z kontrahentem o lepszych warunkach.

Konto Amazon Seller takiej możliwości nie daje. Z jego poziomu widzisz ceny brutto i mając w pamięci stawki VAT dla danego kraju musisz przeliczać cenę netto, by poznać realny koszt zakupu.

Podgląd cen netto to także Twoja przepustka do obserwowania strategii cenowych konkurencji. W klika kliknięć jesteś w stanie w dowolnym przedziale cenowym przejrzeć konkurencyjne oferty sprzedaży. Twój biznes staje się bardziej przemyślany, możesz reagować w zależności od wymagań rynku. W końcu to też od ceny Twojego towaru w odniesieniu do cen konkurencji zależy finalna wysokość sprzedaży na Amazonie.

 

Sprawdź naszą ofertę usług wsparcia sprzedaży na Amazon:

Postaw na porządek w pracy sprzedawcy na Amazonie

Jeśli Twoja firma składa się z kilku osób, zapewne nie są Ci obce nieporozumienia w obrębie zespołu w zakresie wykonywania czy dublowania zadań. Rzecz w tym, że z pomocą konta Amazon B2B łatwo da się ich uniknąć. Konto biznesowe Amazona umożliwia jednoczesną pracę kilku użytkowników:

 • Każdy użytkownik konta otrzymuje dostęp do tych samych narzędzi wspomagających choćby procesowanie zakupów.
 • Tym samym z poziomu jednego konta wiadomo już, co zostało kupione, a co należy jeszcze kupić.
 • Na podstawie aktywności użytkowników na koncie tworzone są dodatkowo listy ulubionych, dzięki czemu dostęp do najczęściej wybieranych produktów to tylko jedno kliknięcie.

Dalsze korzyści z założenia konta Amazon B2B

Konto Amazon B2B otwiera sprzedawcy całą paletę możliwości nowoczesnego zarządzania biznesem.

 1. Umożliwia rozliczanie się za pomocą faktury. Można zatem opłacić zakup do 30 dni po jego dokonaniu. Jest to jednak funkcja wymagająca poprawnej weryfikacji sprzedawcy pod kątem m.in. limitu kredytowego.
 2. Proces zwrotów na koncie Amazon B2B jest znacznie uproszczony. Sprzedawca może zwrócić zakupiony towar i zatrzymać tylko ten, który jest mu potrzebny.
 3. Dostępna jest również funkcja darmowej wysyłki (za opłatą £80/rok bez VAT), panel do zarządzania dostawcami, osobny panel do zarządzania fakturami VAT czy zatwierdzania zamówień (także w wersji offline).
 4. Panel dla klienta biznesowego na Amazon pozwala na zachowanie ładu w dokumentach. W systemie bardzo łatwo można dopasować numery zamówień do konkretnych paragonów czy też wyciągi z kart kredytowych do konkretnych organizacji.

Obniż koszty

Oszczędź czas i wysiłek Uzyskaj przejrzystość Zachowaj porządek
Utrzymaj niskie koszty zakupów dzięki łatwemu dostępowi do konkurencyjnych cen i pomóż swojej firmie oszczędzić na rzeczach, których najbardziej potrzebujesz do prowadzenia biznesu. Amazon to znany sklep internetowy, który upraszcza kupowanie wyposażenia do pracy, umożliwiając tym samym spędzanie więcej czasu na rozwijaniu firmy. Kontroluj i konsoliduj wydatki swojego zespołu na jednym koncie dla wielu użytkowników z wbudowanymi funkcjami kontrolującymi to, co kupują użytkownicy.

Dopasuj numer zamówienia do rachunku lub wyciąg z komercyjnej karty kredytowej do konta organizacji.

Wszystkie efekty swojej pracy z pomocą konta Amazon B2B można śledzić w module statystyk (Amazon Business Analytics). Co więcej, konto biznesowe jest integrowalne z systemami zaopatrzania takimi jak m.in. Coupa, JAGGAER, Oracle czy SAP Ariba.

Zakładanie konta Amazon B2B krok po kroku

Do założenia darmowego konta B2B na Amazonie potrzebujesz:

 • 5 minut wolnego czasu
 • nazwę i adres firmy
 • numer NIP/VAT – choć te możesz uzupełnić w późniejszym etapie

amazon biznes

Źródło: https://business.amazon.co.uk/

I to wszystko. Po założeniu konta, Amazon potrzebuje maksymalnie 3 dni na weryfikację Twojego konta. Konto Amazon B2B możesz założyć pod tym linkiem Amazon B2B.

Pamiętaj, że do założenia konta B2B na Amazon musisz prowadzić firmę lub działalność gospodarczą.

Jeśli posiadasz już konto Amazon Seller, także musisz przejść ten sam proces rejestracji. Pamiętaj, aby podczas rejestracji użyć tych samych loginów (email, hasło), jakich używasz podczas logowania do Seller Central. W ten sposób przyspieszysz proces weryfikacji. Dopiero w późniejszym etapie możesz zintegrować ze sobą oba konta: Amazon Seller oraz Amazon B2B, by mieć dostęp do pełnowymiarowych możliwości wspomagania sprzedaży na Amazonie.

Na początku rejestracji konta Amazon B2B zostaniesz poproszony o uzupełnienie formularza rejestracyjnego. Wystarczy po prostu uzupełniać kolejne kroki:

rejestracja Amazon

Konto B2B na Amazonie nic nie kosztuje

Amazon nie pobiera żadnych opłat za prowadzenie konta biznesowego. Za darmo więc otrzymujesz dostęp do oszczędności czasu na wielu płaszczyznach.

 • Procesy w firmie, które dotychczas wydłużały się z różnych powodów – dzięki zautomatyzowaniu stają się możliwe do wykonania w kilka minut.
 • Analiza działań konkurencji, poszukiwanie nowych kontrahentów, dokonywanie zakupu towarów czy współpraca w obrębie Twojego zespołu – to tylko kilka z wielu powodów, dla których warto założyć DARMOWE konto Amazon B2B.
 • Proces rejestracji trwa tylko 5 minut!

Bezpośredni link do strony Amazona, na której możesz założyć konto B2B: Amazon B2B.

Amazon Prime vs Business Prime

Amazon oferuje dwa programy tzw. Prime. W poniższej tabeli znajdują się różnice pomiędzy nimi:

Amazon Prime

Business Prime
To program członkowski dostępny na Amazon. Oferuje korzyści rozrywkowe, takie jak Prime Video, Prime Music, Prime Fresh, Prime Now i Prime Reading do użytku domowego

To oddzielne członkostwo przeznaczone dla firm i dostępne tylko w Amazon Business. Oferuje korzyści biznesowe, takie jak szybkie, BEZPŁATNE opcje dostawy kwalifikujących się produktów, poradniki zakupowe i widoczność wydatków oraz zaawansowane pulpity analityczne.

Ponad 7-letnie doświadczenie w branży e-commerce ze specjalizacją w content marketingu i marketingu afiliacyjnym, a od 3 lat również współpracująca i tworząca projekty z zakresu sprzedaży na Amazon. Zawodowo zajmuje się m.in. content writingiem, prowadzeniem projektów e-commerce, układaniem szablonów stron sprzedażowych, podnoszeniem efektywności działań sprzedażowo-marketingowych oraz analizą rynku. Po godzinach redaktorka i korektorka treści literackiej i pozaliterackiej. Prywatnie miłośniczka Warszawy, zakupów online i dobrego jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry