Sprzedaż B2B na marketplace’ach w całej Europie i dalej – dedykowana platforma

Udostępnij artykuł
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Rozwiązanie marketplace B2B umożliwia nawiązanie relacji biznesowych stronom zainteresowanym sprzedażą na europejskich marketplace’ach, a docelowo także dalej. Za pośrednictwem dedykowanej platformy V2R (Vendor to Reseller) możliwa jest współpraca dostawców (Vendor) ze sprzedawcami, a dokładniej top sellerami na marketplace’ach (Reseller). Jak to działa w praktyce?

Platforma V2R, czyli nowe możliwości dla sprzedawców na marketplace

platforma V2R

Vendor – sprzedawca/dostawca, posiadający towary rozlokowane w centrach logistycznych na terenie całej Europy w modelu FBA*. Jeden Vendor może nawiązać relacje biznesowe z nieograniczoną liczbą Resellerów.

Reseller – sprzedawca, a właściwie top seller na marketplace (Amazon, Allegro, Ebay, Etsy, Cdiscount i inne) na terenie UE. Jeden Reseller może nawiązać relacje biznesowe z nieograniczoną liczbą Vendorów.

Platforma V2R – miejsce tworzenia relacji biznesowej między Vendorami a Resellerami. Dostawca produktu dodaje listę towarów wraz z ich lokalizacją, po czym za pośrednictwem platformy jest ona udostępniana Resellerom z całej Europy. Następuje pełna integracja bazy danych produktów Vendora z kontami sprzedażowymi Resellerów na marketplace’ach. W ten sposób Resellerzy mogą sprzedawać produkty Vendorów na swoich kontach sprzedażowych na marketplace – Amazon, Allegro, Ebay, Etsy, Cdiscount i inne.

Zasięgi sprzedaży B2B w ramach dedykowanej platformy V2R

Etap I. Obecnie platforma V2R umożliwia współpracę sprzedawców na terenie Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii. Obsługiwane są produkty Vendorów znajdujące się w centrach logistycznych Amazona w modelu FBA. Resellerzy natomiast mogą sprzedawać produkty Vendorów na tych rynkach, na których zapewniona jest logistyka po stronie Amazon FBA w Europie oraz Wielkiej Brytanii.

Etap II. Zwiększenie zasięgu platformy do obsługi produktów w magazynach Amazona w modelu FBA. Na tym etapie będzie możliwa współpraca B2B sprzedawców na terenie Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Etap III. Zwiększenie zasięgu platformy do obsługi produktów nie tylko w magazynach Amazona. Obsługiwane będą produkty dostępne w systemach zarówno FBA, jak i FBM. Współpraca B2B rozszerzy się na Unię Europejską, Wielką Brytanię, Amerykę Północną i Południową, Azję oraz Australię.

zasięg platformy V2R etap III

*Model współpracy B2B dla obecnego I etapu funkcjonowania platformy V2R.

Jak wygląda współpraca B2B między Vendorem a Resellerem?

Współpraca między Vendorami a Resellerami odbywa się w formacie B2B. Każda strona otrzymuje dostęp do dedykowanej platformy V2R, na której może podglądać wyniki współpracy. Vendor z poziomu swojego konta na platformie dodaje bazę produktów, która następnie jest automatycznie integrowana z kontami sprzedażowymi Resellerów na marketplace’ach. Każdy produkt z dodanej listy posiada niezbędne informacje, takie jak m.in. cena czy lokalizacja w magazynie. W tym momencie Resellerzy wybierają oferty, które chcą sprzedawać na swoich kontach, określają narzut na cenę podaną przez Vendora i rozpoczynają sprzedaż. Przykładowo, dzięki danym odnośnie ceny i lokalizacji produktu w magazynie, Resellerzy mają możliwość sprzedaży na rynku włoskim tych produktów, które już czekają w magazynie we Włoszech. Gotowe zamówienie wygenerowane przez Resellera trafia bezpośrednio na konto sklepowe Vendora, który zajmuje się jego realizacją. W ten sposób towary nie leżą bezczynnie na magazynie, co bezpośrednio przekłada się także na zwiększenie sprzedaży Vendora i zysk z pośredniczenia w sprzedaży dla Resellera.

Funkcjonalności platformy V2R – Vendor to Reseller

Zarówno Vendor, jak i Reseller w ramach platformy otrzymują szereg narzędzi ułatwiających współpracę B2B oraz automatyzujących sprzedaż. Najważniejsze z nich:

– pełna integracja konta Vendora z kontami sprzedażowymi Resellerów na marketplace – dane o produktach zaktualizowane przez Vendora są automatycznie przekazywane do ofert wystawionych przez Resellerów na marketplace’ach

– szczegółowe dane o zamówieniach pobierane są bezpośrednio z kont sprzedażowych Resellerów na marketplace’ach (Amazon, Ebay, Etsy, Allegro, Cdiscount)

– rozbudowane statystyki, raporty okresowe i analityka dokonanych sprzedaży

– przekazywanie danych z marketplace bezpośrednio do systemu księgowego sprzedawcy

– możliwość zarządzania stanami magazynowymi FBA oraz zlecania wysyłek zamówień bezpośrednio z poziomu aplikacji

– system mailingowy do obsługi komunikacji Vendora z klientem końcowym

– platforma V2R dostępna jest w językach: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i włoskim

– integracje platformy V2R na Etapie I: sklepy internetowe (Prestashop, Magento, Woocommerce); marketplace’y (Amazon, Cdiscount, Etsy, Ebay, Allegro)

Rozwiązanie marketplace B2B – otrzymaj dostęp do platformy V2R

Jeśli chcesz otrzymać dostęp do platformy V2R i rozpocząć współpracę w formacie B2B – wypełnij formularz kontaktowy. Podaj dane kontaktowe wraz ze wskazaniem, którym modelem współpracy jesteś zainteresowany (Reseller lub Vendor). Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia, odezwiemy się do Ciebie, by zaproponować Ci spersonalizowaną ofertę współpracy w ramach platformy V2R.

Polonistka ze specjalizacją redaktorko-wydawniczą z zamiłowaniem do reklamy online. Zawodowo zajmuje się prowadzeniem projektów, układaniem szablonów stron internetowych, raportowaniem efektywności działań sprzedażowo-marketingowych, układaniem i wdrażaniem strategii reklamowych, analizą rynku oraz negocjowaniem i współpracowaniem z firmami zewnętrznymi. Specjalizuje się w content i affiliate marketingu. Po godzinach redaktorka i korektorka treści literackiej i pozaliterackiej. Prywatnie miłośniczka Warszawy, zakupów online, dobrego jedzenia i Elona Muska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry