Sprzedaż B2B na marketplace’ach w całej Europie i dalej – dedykowana platforma

Udostępnij artykuł
Facebook
Twitter
LinkedIn
Skype
WhatsApp
Email
Potrzebujesz pomocy w sprzedaży na Amazon?

Rozwiązanie marketplace B2B umożliwia nawiązanie relacji biznesowych stronom zainteresowanym sprzedażą na europejskich marketplace’ach, a docelowo także dalej. Za pośrednictwem dedykowanej platformy V2R (Vendor to Reseller) możliwa jest współpraca dostawców (Vendor) ze sprzedawcami, a dokładniej top sellerami na marketplace’ach (Reseller). Jak to działa w praktyce?

Platforma V2R, czyli nowe możliwości dla sprzedawców na marketplace

platforma V2R

Vendor

Sprzedawca/dostawca, posiadający towary rozlokowane w centrach logistycznych na terenie całej Europy w modelu FBA*. Jeden Vendor może nawiązać relacje biznesowe z nieograniczoną liczbą Resellerów.

Reseller

Sprzedawca, a właściwie top seller na marketplace (Amazon, Allegro, Ebay, Etsy, Cdiscount i inne) na terenie UE. Jeden Reseller może nawiązać relacje biznesowe z nieograniczoną liczbą Vendorów.

Platforma V2R

Miejsce tworzenia relacji biznesowej między Vendorami a Resellerami. Dostawca produktu dodaje listę towarów wraz z ich lokalizacją, po czym za pośrednictwem platformy jest ona udostępniana Resellerom z całej Europy. Następuje pełna integracja bazy danych produktów Vendora z kontami sprzedażowymi Resellerów na marketplace’ach. W ten sposób Resellerzy mogą sprzedawać produkty Vendorów na swoich kontach sprzedażowych na marketplace – Amazon, Allegro, Ebay, Etsy, Cdiscount i inne.

Autorska platforma V2R, czyli:

 1. Przestrzeń do nawiązywania relacji B2B między Vendorem a Resellerem
 2. Autorskie narzędzia wspomagające każdy etap sprzedaży na marketplace zoptymalizowane pod Vendorów i Resellerów
 3. Automatyzacja księgowości, rozwiązań logistycznych, raportowania
 4. Usługi dodatkowe m.in.: optymalizacja i prowadzenie kont sprzedażowych na marketplace, katalogowanie ofert, prowadzenie kampanii reklamowych (Amazon Ads, Google Ads)

Zasięgi sprzedaży B2B w ramach dedykowanej platformy V2R

 • Etap I. Obecnie platforma V2R umożliwia współpracę sprzedawców na terenie Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii. Obsługiwane są produkty Vendorów znajdujące się w centrach logistycznych Amazona w modelu FBA. Resellerzy natomiast mogą sprzedawać produkty Vendorów na tych rynkach, na których zapewniona jest logistyka po stronie Amazon FBA w Europie oraz Wielkiej Brytanii.
 • Etap II. Zwiększenie zasięgu platformy do obsługi produktów w magazynach Amazona w modelu FBA. Na tym etapie będzie możliwa współpraca B2B sprzedawców na terenie Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady.
 • Etap III. Zwiększenie zasięgu platformy do obsługi produktów nie tylko w magazynach Amazona. Obsługiwane będą produkty dostępne w systemach zarówno FBA, jak i FBM. Współpraca B2B rozszerzy się na Unię Europejską, Wielką Brytanię, Amerykę Północną i Południową, Azję oraz Australię.

zasięg platformy V2R etap III

*Model współpracy B2B dla obecnego I etapu funkcjonowania platformy V2R.

Jak wygląda współpraca B2B między Vendorem a Resellerem?

 1. Współpraca między Vendorami a Resellerami odbywa się w formacie B2B
 2. Każda strona otrzymuje dostęp do dedykowanej platformy V2R, na której może podglądać wyniki współpracy
 3. Vendor z poziomu swojego konta na platformie dodaje bazę produktów, która następnie jest automatycznie integrowana z kontami sprzedażowymi Resellerów na marketplace’ach
 4. Każdy produkt z dodanej listy posiada niezbędne informacje, takie jak m.in. cena czy lokalizacja w magazynie
 5. W tym momencie Resellerzy wybierają oferty, które chcą sprzedawać na swoich kontach, określają narzut na cenę podaną przez Vendora i rozpoczynają sprzedaż

Przykładowo:

 • Dzięki danym odnośnie ceny i lokalizacji produktu w magazynie, Resellerzy mają możliwość sprzedaży na rynku włoskim tych produktów, które już czekają w magazynie we Włoszech
 • Gotowe zamówienie wygenerowane przez Resellera trafia bezpośrednio na konto sklepowe Vendora
 • Vendor zajmuje się realizacją zamówienia

W ten sposób towary nie leżą bezczynnie na magazynie, co bezpośrednio przekłada się także na zwiększenie sprzedaży Vendora i zysk z pośredniczenia w sprzedaży dla Resellera.

Funkcjonalności platformy V2R – Vendor to Reseller

Zarówno Vendor, jak i Reseller w ramach platformy otrzymują szereg narzędzi ułatwiających współpracę B2B oraz automatyzujących sprzedaż. Najważniejsze z nich:

 • Pełna integracja konta Vendora z kontami sprzedażowymi Resellerów na marketplace – dane o produktach zaktualizowane przez Vendora są automatycznie przekazywane do ofert wystawionych przez Resellerów na marketplace’ach
 • Szczegółowe dane o zamówieniach pobierane są bezpośrednio z kont sprzedażowych Resellerów na marketplace’ach (Amazon, Ebay, Etsy, Allegro, Cdiscount)
 • Rozbudowane statystyki, raporty okresowe i analityka dokonanych sprzedaży
 • Przekazywanie danych z marketplace bezpośrednio do systemu księgowego sprzedawcy
 • Możliwość zarządzania stanami magazynowymi FBA oraz zlecania wysyłek zamówień bezpośrednio z poziomu aplikacji
 • System mailingowy do obsługi komunikacji Vendora z klientem końcowym
 • Platforma V2R dostępna jest w językach: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i włoskim
 • Integracje platformy V2R na Etapie I: sklepy internetowe (Prestashop, Magento, Woocommerce); marketplace’y (Amazon, Cdiscount, Etsy, Ebay, Allegro)

Vendor

Reseller

Współpraca w formacie B2B

Współpraca w formacie B2B

Pełna integracja bazy danych produktów FBA z kontami sprzedażowymi na marketplace’ach

Pełna integracja konta sprzedażowego (Allegro, Ebay, Etsy, Amazon) z oferowaną bazą produktów
Możliwość współpracy z TOP SELLERAMI (Resellerami) na Amazon, Allegro, Ebay, Cdiscount czy Etsy

Dostęp do bazy danych produktów wprost od partnerów programu

Śledzenie wyników sprzedaży na dedykowanej platformie V2R

Produkty magazynowane są w centrach logistycznych rozlokowanych na terenie całej Europy
Odsprzedaż produktów po wyższej cenie na marketplace (brak dodatkowych kosztów sprzedaży)

Składanie zamówień i rozliczanie zakupów za pomocą dedykowanej platformy programu ReSeller

Automatyczne przekazywanie zamówień do realizacji na Twoje konto sklepowe

Określenie wysokości narzutu na cenę produktu zanim oferta pojawi się na koncie sprzedawcy na marketplac’ie/marketplace’ach

Pełna usługa dropshippingu adresowana do odbiorców końcowych w Europie

Obsługa zwrotów zamówień

Rozwiązanie marketplace B2B – otrzymaj dostęp do platformy V2R

Jeśli chcesz otrzymać dostęp do platformy V2R i rozpocząć współpracę w formacie B2B – wypełnij formularz kontaktowy. Podaj dane kontaktowe wraz ze wskazaniem, którym modelem współpracy jesteś zainteresowany (Reseller lub Vendor). Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia, odezwiemy się do Ciebie, by zaproponować Ci spersonalizowaną ofertę współpracy w ramach platformy V2R.

Ponad 7-letnie doświadczenie w branży e-commerce ze specjalizacją w content marketingu i marketingu afiliacyjnym, a od 3 lat również współpracująca i tworząca projekty z zakresu sprzedaży na Amazon. Zawodowo zajmuje się m.in. content writingiem, prowadzeniem projektów e-commerce, układaniem szablonów stron sprzedażowych, podnoszeniem efektywności działań sprzedażowo-marketingowych oraz analizą rynku. Po godzinach redaktorka i korektorka treści literackiej i pozaliterackiej. Prywatnie miłośniczka Warszawy, zakupów online i dobrego jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry